Kis világunk nagy tehetségei | Magyar Nemzeti Tanács Hivatalos Honlapja Ugrás a tartalomra

facebookinstagram

Jelenlegi hely

Kis világunk nagy tehetségei

 

Dr. Várady Tibor akadémikus és a Magyar Nemzeti Tanács vezetői egy alkalmi teadélutánon találkoztak azokkal a kiváló tanulmányi eredményeket felmutató hallgatókkal az újvidéki Európa Kollégiumban, akik részesültek a Várady Ösztöndíjhitelre a 2015/2016-os tanévben. Köszöntőjében Várady hangsúlyozta, hogy az ösztöndíjhitel – melynek csupán húsz százalékát kell visszafizetni abban az esetben, ha a részesült időben és kiváló átlaggal végzi el a tanulmányokat – voltaképpen a közösség egészének felzárkóztatását szolgálja.

– Manapság nem divatos optimistának lenni, ennek ellenére az esélyben mindig hinni kell. Nagyon jól érzem magam itt Önök között. Jó látni, hogy e kis világunkban is vannak, alakulnak kiváló tehetségek. Ezzel együtt ugyanis új esélyek is teremtődnek – szögezte le Várady, aki szerint az életminőséget nem csupán a pénz határozza meg, hanem a környezet, a barátok és ismerősök is, éppen ezért jó döntésként értékelte azt, hogy itthon maradt, itthon folytatta életét.

Mind nagyobb az érdeklődés az ösztöndíjhitel, s az MNT más ösztöndíjprogramjai iránt is, ami arra kényszerít bennünket, hogy még egyszer átgondoljuk a különféle ösztöndíjprogramokra korábban kiszabott anyagi kereteket, jelentette ki mgr. Hajnal Jenő, a testület elnöke. Jerasz Anikó, az MNT Végrehajtó Bizottságának elnöke arról számolt be, hogy az idén húsz mesterképzésben és tíz doktori képzésben részt vevő hallgató kapta meg ezt az ösztöndíjhitelt, a Betheln Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásának köszönhetően.

Az ösztöndíjhitel tulajdonosai között van Pápista Zsolt elsőéves doktorandusz-hallgató is, aki az Újvidéki Egyetem Bölcsészettudományi Karán tanul nyelvi-irodalmi szakon. 

– Második éve vagyok Várady-ösztöndíjas. A segítség sokat jelentett, a legtöbbet azt hiszem tavaly, amikor még nem volt állásom, s ahhoz, hogy a mesterképzést időben be tudjam fejezni, ez az ösztöndíj is nagyban hozzájárult. Most tanársegédként dolgozom a bölcsészkaron, szeretném néhány éven belül elvégezni a doktori képzésemet, megvédeni a disszertációm és egy olyan helyzetbe kerülni, melyben egy nap magam is segíteni tudom majd az ifjúság tagjait – mondta el Zsolt.

 

A péterrévei Madarász Kulcsár Sarolta másodéves doktorandusza a Bölcsészettudományi Karnak. Kutatási területe a gyermekirodalom és a sztereotípiák a gyermekirodalomban.

– A mesterképzésem és a doktori képzésem két évében is támogatták a tanulmányaimat. Nem csupán az anyagiak területén fontos ez az ösztöndíjhitel a kedvezményezettek esetében, hanem a közösségi szolidaritás érzésének a kialakításában is. Arra buzdít, hogy gyorsan megszerezzük a diplomát, az összeg visszafizetése révén pedig hasonló jó feltételeket szavatoljunk a leendő generációk számára – értékelte Sarolta.

Forrás: Magyar Szó