Két tanműhellyel gazdagodott a topolyai Mezőgazdasági Iskola | Magyar Nemzeti Tanács Hivatalos Honlapja Ugrás a tartalomra

facebookinstagram

Jelenlegi hely

Két tanműhellyel gazdagodott a topolyai Mezőgazdasági Iskola

A topolyai Mezőgazdasági Iskolában átadták ma azokat a tanműhelyeket, amelyeknek a létrehozását Magyarország Nemzetpolitikai Államtitkársága támogatta, 2015 ugyanis a külhoni magyar szakképzés éve. A programmal segíteni szeretnék a vajdasági magyar fiatalok szülőföldjükön való boldogulását.

A 2015 a külhoni magyar szakképzés éve program keretében a topolyai Mezőgazdasági Iskola két tanműhellyel gazdagodott. A magyarországi támogatásból a topolyai iskolában a tangazdaságon egy állategészségügyi tanműhelyt alakítottak ki, valamint a gépparkot és a mezőgépszerelő műhelyt fejlesztették. Az intézményben pedig egy péküzemet rendeztek be.

A tanműhelyek magas szintű szakképesítést tudnak nyújtani a diákoknak, ezzel is elősegítve a jövőbeni munkavállalásukat, hiszen ma már egyre fontosabbá válik az, hogy szakképzéssel rendelkezzenek a fiatalok. Tóth Tibor, igazgató, Mezőgazdasági Iskola, Topolya: „Olyan szakembereket keresnek a vállalatok, akik már bizonyos tudással rendelkeznek, akik tudnak dolgozni, ha munkába állnak, tehát nem kell még külön a vállalkozóknak képezni őket és ezért is jók ezek a fejlesztések.”

Vajdaság 60 millió forint értékű támogatást kapott. Ebből a topolyai Mezőgazdasági Iskolának 16 millió forint jutott. A program vajdasági partnere az MNT volt. Hajnal Jenő, elnök, Magyar Nemzeti Tanács: „A terveink szerint 2020-ig 11 településen 13 szakiskolában mintegy 20 különféle szaktantermet és tangazdaságot, tanműhelyt szeretnénk kialakítani.”

A program célja, hogy a magyar fiatalok szülőföldjükön tudjanak boldogulni. Ezzel szeretnék egyrészt megakadályozni azt, hogy a magyarok elvándoroljanak Vajdaságból. A 2015 a külhoni magyar szakképzés éve az egész Kárpát-medencére kiterjedt. Potápi Árpád János, nemzetpolitikáért felelős államtitkár, Magyarország: „Az egy év során körülbelül 10 000 diákot értünk el, úgy gondolom, hogy ez egy nagyon nagy szám, hiszen a Kárpát-medencében Magyarországon kívül kb. 30 ezren vesznek részt szakképzésben magyar nyelvű iskolákban, illetve részben magyar nyelvű iskolákban.”

A külhoni magyar szakképzés éve után Magyarország Nemzetpolitikai Államtitkársága a 2016-os évben a külhoni fiatal magyar vállalkozókat támogatja.

Forrás: Pannon RTV