Pályázat a médiában foglalkoztatottak ösztöndíjazására a 2015–2016 -os tanévben | Magyar Nemzeti Tanács Hivatalos Honlapja Ugrás a tartalomra

facebookinstagram

Jelenlegi hely

Pályázat a médiában foglalkoztatottak ösztöndíjazására a 2015–2016 -os tanévben

A 2011–2016-os időszakra elfogadott Vajdasági Magyar Médiastratégia Közigazgatási Hivatal általi végrehajtásra vonatkozó záradék (elfogadva 2011. november 22-én Z/90/2011 iratszám alatt) 1). pontja, a Vajdasági Magyar Médiastratégia 2011–2016 erre vonatkozó rendelkezéseivel összhangban, és a Magyar Nemzeti Tanács Végrehajtó Bizottsága elnökének A Magyar Nemzeti Tanács által a 2015–2016-os tanévben odaítélendő, a médiában foglalkoztatottak ösztöndíjaira vonatkozó pályázati felhívás kiírásáról szóló határozat (meghozva 2015. november 3-án MNT-001622/K/2015-A/572/16 iratszám alatt) alapján, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával a Magyar Nemzeti Tanács (a továbbiakban: Tanács) Végrehajtó Bizottságának elnöke kiírja a következő

PÁLYÁZATOT
A MÉDIÁBAN FOGLALKOZTATOTTAK ÖSZTÖNDÍJAZÁSÁRA
A 2015–2016 -OS TANÉVBEN

I. A PÁLYÁZAT FELTÉTELEI

A Tanács 2015–2016-os tanévi, a médiában foglalkoztatottak felsőoktatási ösztöndíjára azok a szerbiai lakhellyel rendelkező magánszemélyek pályázhatnak, akik az alábbi feltételek mindegyikének megfelelnek:

 - munkaviszonyban vannak a Vajdaság Autonóm Tartományban működő valamelyik magyar nyelvű köztájékoztatást szolgáltató nyomtatott, elektronikus vagy online médiumban, ahol magyar nyelven újságírói vagy riporteri munkát végeznek;

 - tanulmányaikat akkreditált szakfőiskolai, akadémiai alapképzésen folytatják;

  - magyar nyelven végezték általános és/vagy középiskolai tanulmányaikat.

A jelen pályázati felhívás 2015. november 5-étől november 30-áig áll nyitva.

II. A KIOSZTÁSRA KERÜLŐ ÖSZTÖNDÍJAK SZÁMA ÉS NAGYSÁGA

A pályázati kiírás alapján 5 (öt) ösztöndíj kerül kiosztásra.

Az ösztöndíj havi összege nettó 80 euró dinár ellenértéke (a Szerb Nemzeti Bank által az odaítélés napján meghatározott hivatalos középárfolyama szerint), amelynek pontosítására  a Tanáccsal megkötendő szerződésben kerül sor. Az ösztöndíjat az MNT a 2015–2016. tanév folyamán október hónaptól kezdődően 10 hónapon keresztül folyósítja.

III. A PÁLYÁZÁS MÓDJA

A pályázatot kizárólag a Tanács által közzétett formanyomtatványokon lehet beadni. A pályázati kérelmet két eredeti példányban, a nyilatkozatot és az adatkezelési hozzájárulást pedig egy-egy eredeti példányban kell átadni zárt borítékban.

A teljes pályázati dokumentáció (a formanyomtatványokkal együtt) 2015 november 5-től letölthető a Magyar Nemzeti Tanács (www.mnt.org.rs)  honlapjáról.

A pályázati formanyomtatványokhoz a következő iratokat (ill. iratmásolatokat) kell csatolnia a pályázónak:

  • a születési anyakönyvi kivonat fénymásolatát,
  • a magyar nyelvű általános és/vagy középiskolai tanulmány befejezéséről szóló igazolás fénymásolatát,
  • a középiskolai tanulmányi eredményről szóló év végi bizonyítványok fénymásolatát,
  • a felsőoktatási intézménybe való felvételről, illetve a folyó szemeszter/tanév beírásáról szóló igazolást (eredeti vagy hitelesített fénymásolat),
  • foglalkoztatási bizonylatot a munkaadótól (eredeti vagy hitelesített fénymásolat),
  • az eddigi felsőoktatási tanulmányai eredményéről szóló igazolást (eredeti vagy hitelesített fénymásolat), ha nem elsős hallgatóról van szó,
  • az eddigi szakmai eredményeire (a média területére) vonatkozó munkáltatói értékelést és ajánlást (eredeti vagy hitelesített fénymásolat).

A pályázatokat magyar nyelven kell benyújtani.

Az iratok hitelesítése az eredeti bemutatása mellett a Magyar Nemzeti Tanács Hivatalában elvégezhető.

A pályázatok átadásának határideje: 2015. november 30.

 

A pályázatokat a jelentkezők zárt borítékban adhatják át a Magyar Nemzeti Tanács Hivatalában: 24000 Szabadka, Ago Mamužić u. 11/II., tel.: 024/524-534, office@mnt.org.rs

Postai továbbítással a pályázatok a következő címre küldhetők:

MAGYAR NEMZETI TANÁCS HIVATALA, 24000 Szabadka, Ago Mamužić u. 11/II.

A pályázatokat az „MÉDIA-ÖSZTÖNDÍJPÁLYÁZAT 2015–2016 – Ne nyisd fel!” megjelöléssel ellátva, a pályázó nevével és címével kell beadni.

IV. ELBÍRÁLÁS

A pályázat elbírálása során a Végrehajtó Bizottság elnöke, az érvényes pályázatokat a következő szempontok figyelembe vételével rangsorolja:

- a középiskolai tanulmányi eredmények az első éves hallgatók, az eddigi tanulmányok eredményei a felsőbb éves hallgatók esetében,

- eddigi szakmai eredményei a média területén, munkáltatói értékelés/ajánlás,

- a választott felsőoktatási szakirány és az eddigi újságírói munka közötti szoros összefüggés,

- családi, szociális körülmények.

A pályázati eredményként meghirdetésre kerülő jogosultsági rangsorról a Tanács Végrehajtó Bizottságának elnöke külön határozattal dönt.

A Tanács Végrehajtó Bizottsága elnökének döntése ellen fellebbezésnek nincs helye, de a kihirdetett döntéssel szemben a pályázók három napon belül kifogást emelhetnek a Tanács elnökénél, amennyiben a rangsor ellentétes a pályázati kiírásban meghatározottakkal, illetve ténybeli tévedésen alapul. A benyújtott kifogásokról a Tanács elnöke  nyolc napon belül dönt.  

A jogosultsági rangsorról szóló döntésről a pályázók hivatalos értesítést kapnak, de az a Tanács hivatalos honlapján is kihirdetésre kerül.

A késve érkezett, hiányos vagy szabálytalanul kitöltött, nem a pályázó személye által aláírt, valamint a pályázat tárgyától eltérő kérelmeket a Tanács érdemi elbírálás nélkül elutasítja.

A Tanács Hivatala a jelentkezőktől szükség szerint kiegészítő dokumentumokat és információt, illetve hiánypótlást kérhet a pályázati határidőn belül.

A jelentkezési űrlapot és a mellékelt dokumentumokat a Tanács Hivatala nem küldi vissza.

V.        AZ ÖSZTÖNDÍJAK FOLYÓSÍTÁSA

Az elbírálást követően a sikeres pályázók a Tanáccsal szerződést kötnek, amelyet a Tanács Végrehajtó Bizottságának elnöke ír alá. A szerződés meghatározza az ösztöndíjak nagyságát, havi folyósításának idejét, a folyósítási hónapok számát éves szinten, a jogosultsági feltételek megszűnését, az ösztöndíj visszafizetési kötelezettségének eseteit és a szerződő feleket érintő egyéb jogokat és kötelezettségeket.

A hallgató a szerződés aláírásával szerez jogot az ösztöndíj folyósítására.