Szakképzések a szülőföldön maradásért | Magyar Nemzeti Tanács Hivatalos Honlapja Ugrás a tartalomra

facebookinstagram

Jelenlegi hely

Szakképzések a szülőföldön maradásért

A 2015 a külhoni magyar szakképzés éve program keretében a magyarországi Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága inspirációs tréningeket szervez a szakképzésben tanuló külhoni magyar fiatalok részére.
A külhoni magyar szakképzés fejlesztésével a magyar állam a Kárpát-medencei gazdaságfejlesztéshez kíván hozzájárulni. Ennek elengedhetetlen feltétele, hogy a diákok a tanulmányaik során megfelelő gyakorlati képzésben részesüljenek.
Pirityiné Szabó Judit, a Nemzetpolitikai Államtitkárság főosztályvezetője (Magyarország): „Azért választottuk ezt a programot, mert meggyőződésünk, hogy aki a szülőföldjén egy jól kiválasztott szakmát jól el tud sajátítani, nagyobb az esély arra, hogy a szülőföldjén folytatja tovább tanulmányait vagy a szülőföldjén kezdi el a szakmáját gyakorolni, itt választ magának munkahelyet, és itt talál magának párt és így egy a szülőföldje számára egy nagyon hasznos tevékenységgel segíti a közösség boldogulását.”
A felvidéki Tandem munkatársai által tartott tréningen a diákok megfogalmazták erősségeiket, kipróbálhatták saját kockázatvállalásukat, együttműködési képességüket és kreativitásukat. A szakemberek szerint ezek segítségével hitet és inspirációt meríthetnek saját jövőképük építéséhez.

Gordana Kovačev, iskolaigazgató: „Minden olyan innovációt üdvözlünk, ami hozzájárul ahhoz, hogy a középiskolából kikerülő diákok jobb emberek legyenek. Örömmel veszünk minden olyan akciót az iskolában, ami által a gyerekeink erősebbek, ügyesebbek, felkészültebbek lesznek.”
Topolyán, Szabadkán és Magyarkanizsán tanműhelyek is segítik majd a vajdasági fiatalok és felnőttek szakképzését, ezekben mezőgazdasági, idegenforgalmi és vendéglátóipari ismereteket lehet majd elsajátítani. A program célja az, hogy a tanulmányok elvégzése után minél többen tudjanak boldogulni a szülőföldjükön.
Hajnal Jenő, az MNT elnöke: „Azokról a fiatalokról sem szabad megfeledkeznünk, akik a szakképzés befejezése után akarnak munkába állni vállalkozóként vagy bármilyen más munkahelyet keresnek, és a szakképzés azt jelenti, hogy hogyan tudjuk ezeket a fiatalokat bekapcsolni úgy, hogy itthon maradjanak és itthon keressék a boldogulásukat.”
A magyarországi Nemzetpolitikai Államtitkárság munkatársai a korábbi tematikus programokhoz hasonlóan az idén is bejárják a Kárpát-medencét, és összesen 13 szakképző intézménybe látogatnak el.

Forrás: Pannon RTV